Akinek ma az alkalmazások fejlesztése, kiterjesztése vagy modernizálása a feladata, biztosan elgondolkodott azon, hogy monolitikus vagy mikroszolgáltatás architektúra irányban induljon el.
A június 17-ei webináriumon a Mikroszolgáltatások és adatkezelés témakörét járjuk körül, ahol számos felmerülő kérdést megválaszolunk.
Összehasonlítjuk a két architekturális megközelítés előnyeit-hátrányait, amiből kiderül, hogy miért használnak egyre többen mikroszolgáltatásokat.
A mai nagyvállalati környezetekben a két architektúra még hosszú ideig együtt fog élni, ezért fontos átbeszélni, mik azok a minták és legjobb gyakorlatok, amik alkalmazásával hosszútávon fenntartható és hatékony architektúrát építhetünk.
Bemutatásra kerülnek azok az Oracle megoldások, amik segítenek az új üzemeltetési környezetre való zökkenőmentes áttérésre vagy lehetővé teszik hatékony mikroszolgáltatások fejlesztését.
A mikroszolgáltatások apró, egymástól független, de egymással kommunikáló szoftver komponensekre épülnek, melyek optimálisan konténerekben futnak. A mikroszolgáltatásokat futtató nagyszámú konténer hatékony, jól skálázható futtatásához szükséges egy olyan keretrendszer, mely mindezt üzemeltetési szempontból kezelhetővé teszi annak bonyolultsága ellenére. A legelterjedtebb megoldás erre a feladatra a Kubernetes, mely az Oracle második generációs felhőjében rendkívül megbízhatóan és nagy teljesítménnyel szolgálja ki a rajta futó mikroszolgáltatásokat. A webinar keretében röviden bemutatjuk, milyen egyszerű az Oracle Kubernetes Engine használata.
Bemutatjuk, milyen adatmenedzsment-kihívásokkal találkoznak a cloud native környezetben és mikroszolgáltatásokban alkalmazásokat fejlesztők, és a legjobb gyakorlat alapján hogyan érdemes megoldani az adatok tárolását és kezelését az egyes szempontok alapján: konzisztencia és tranzakció-kezelés, integráció és kommunikáció, skálázhatóság, biztonság, rendelkezésreállás. Ennek fényében elemezzük a converged adatbázisok jellemzőit és az autonóm adatbáziskezelési tapasztalatokat, továbbá hogyan integrálódnak ezek a lehetőségek, és mivel egészíti ki ezt az Oracle Cloud Infrastructure Gen2 a kapcsolódó adatbiztonsági, streaming és eseménymenedzsment területeken.
Előadók:
Sárecz Lajos, felhő architect, Oracle
Fekete Zoltán, technológiai tanácsadó (cloud és on-prem), Oracle
Petrohán Zsolt, technológiai tanácsadó (cloud és on-prem), Oracle